Rychlý nepečený dezert. Už za 10 minut z mléka a čokolády

rychly nepeceny dezert
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Hledáte rychlý nepečený dezert? Tento článek vám ukáže, jak udělat nepečený dezert, který si připravíte už během deseti minut ze dvou hlavních surovin, kterými jsou mléko a čokoláda. Bez ohledu na vaše kulinářské zkušenosti vám návod pomůže vytvořit čokoládový mousse dezert, který oslní všechny milovníky čokolády ve vašem okolí. Tak pojďme na to.

Rychlý nepečený dezert

Na tento rychlý nepečený dezert budete potřebovat 450 gramů čerstvé smetany, 350 gramů mléka, 80 gramů cukru, 50 gramů kakaového prášku, 130 gramů hořké čokolády a také 10 gramů agarového prášku.

Pro čokoládovou ganache bude poté dále potřeba 100 gramů hořké čokolády, 50 gramů čerstvé smetany a 2 gramy želatiny.

Jak udělat rychlý dezert?

Začněte přípravou smetanové a mléčné základny.  Smetanu a mléko rozmíchejte v hrnci a začněte pomalu ohřívat.Současně v misce kombinujte cukr s agarovým práškem

Tuto směs postupně přidávejte do hrnce a míchejte, dokud nezískáte homogenní směs.

V další fázi připravte kakaovou a čokoládovou část. Malou část směsi z hrnce smíchejte s kakaem a poté tuto kombinaci vraťte do hrnce. Přidejte také hořkou čokoládu a za stálého míchání nechte všechny složky dobře propojit.

Jakmile se všechny ingredience spojí a směs začne vařit, vypněte sporák. Pro dokonalou konzistenci mousse je potřeba směs propasírovat přes jemné síto a chvíli ji rozmixovat.

Poté nechte tuto čokoládovou směs chladnout – nejdříve hodinu při pokojové teplotě a následně další dvě hodiny v lednici.

Čokoládové ganache

Dezert jako takový tedy již máte hotový. Konečným krokem je příprava čokoládové ganache. K tomu budete potřebovat hořkou čokoládu a čerstvou smetanu.

Obojí smíchejte a zahřejte v mikrovlnné troubě na 40 sekund. Po vyjmutí důkladně promíchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a nevznikne hladká směs.

V poslední fázi připravíme želatinu. Namočte ji do studené vody a nechte nabobtnat. Poté ji přidejte do připravené ganache a opět dobře promíchejte. Je důležité udržovat teplotu směsi v rozmezí 35-40 stupňů Celsia, aby želatina správně zafungovala.

Když je ganache připravena, nalijte ji na vychlazený mousse dezert. A je to, váš čokoládový mousse s ganache je hotový a připravený k podávání.

Zdroj informací: Napady-navody.cz, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz