Rychlé domácí housky. Upečte si je už za pár minut

rychle domaci housky
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Křupavé a voňavé pečivo miluje mnoho z nás, ale ne každý máme tu možnost zajít pravidelně do obchodu pro čerstvé pečivo. Co kdybyste si mohli připravit rychlé domácí housky? A to všechno za pouhých pár minut. Dnes se podíváme, jak na to.

Rychlé domácí housky

Pro přípravu rychlých domácích housek budete potřebovat každopádně mouku, nachystáte si tedy 500 gramů hladké mouky, které vám vystačí zhruba na osm housek.

Dále budete potřebovat 1 lžičku soli a 1 lžičku cukru. Sůl a cukr jsou základní přísady, které dodají houskám chuť. Připravte si také 2 lžičky prášku do pečiva, 3 lžičky olivového oleje a 300 ml teplé vody. Na posypání poté semínka nebo kmín.

Tyto suroviny lze snadno najít v každém běžném supermarketu. Pokud máte možnost, snažte se vybrat kvalitní mouku a nebojte se ani mouky celozrnné. Kvalitní mouka může výrazně ovlivnit konečný výsledek a dodat vašim houskám jedinečnou chuť a strukturu.

Jak udělat domácí housky

Díky tomuto rychlému postupu si můžete mít domácí housky kdykoliv si na ně vzpomenete, aniž byste museli do obchodu. Vytvořit těsto na housky bez droždí vám zabere jen pár minut.

Těsto na housky bez kynutí

Příprava těsta na domácí housky je jednoduchá a rychlá. Začněte tím, že si do velké mísy přidáte mouku, sůl, cukr a prášek do pečiva.

Následně vytvořte důlek, do kterého vlijete teplou vodu a olivový olej. Vše dobře promíchejte a vypracujte hladké těsto. V případě potřeby přidejte trochu vody nebo mouky.

Vše dobře znovu promíchejte a vypracujte těsto, dokud nebude hladké a pružné. Pokud je těsto příliš suché, můžete přidat trochu vody. Naopak, pokud je příliš lepkavé, přidejte trochu mouky.

Jakmile máte těsto hotové předehřejte si troubu, kterou nastavíte na teplotu 220 stupňů. Správná teplota je klíčová pro dosažení ideální konzistence a zlatavé barvy housek.

Tvarování housek

Než se trouba rozehřeje, tak těsto rozdělíte na osm rovných částí. Každou část vytvarujte do podoby housky, kterou máte rádi. Toto je čas, kdy můžete zapojit svou kreativitu.

Můžete je zaplést například do copu a udělat si tak malé pletýnky. Toto tvarování je trochu náročnější a zabere více času, ale výsledek stojí za to.

Pokud si však chcete přípravu více urychlit nebo preferujete klasický tvar, můžete vytvořit klasické kulaté housky. Takové housky jsou nejen rychlé a jednoduché na přípravu, ale také poskytují perfektní rovnováhu mezi křupavou kůrkou a měkkým středem.

Následně housky posypete semínky nebo kmínem pro efekt a lepší chuť.

Pečení housek

Až máte housky vytvarované, položte je na plech vyložený pečicím papírem. Rozestupy mezi jednotlivými houskami by měly být dostatečné, protože housky během pečení nabudou.

Jakmile je trouba předehřátá, vložte plech s houskami dovnitř. Housky pečte jen několik minut. Doba pečení může být různá v závislosti na konkrétní troubě, ale ideálně byste měli housky péct, dokud nebudou zlatavé a křupavé.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz