Rychlá česneková pomazánka. Připravte si ji během pár minut ještě dnes

česneková pomazánka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Tato rychlá česneková pomazánka bude pro milovníky česneku jistě opravdovou delikatesou. Pomazánka z česneku se dá udělat hned na několik způsobů a od každého kuchaře může chutnat jinak. Základem pro tvoření této pomazánky je ochutnání česneku, který budete do pomazánky přidávat. Podle toho se rozhodnete, kolik česneku do pomazánky dáte. Každý česnek je totiž jinak silný, stejně tak záleží i na stáří a vysušení česneku.

Česneková pomazánka se dá vyrobit z několika málo surovin

Aby byla vaše česneková pomazánka dokonalá, tak budete rozhodně potřebovat tyto suroviny:

  • Česnek
  • Sůl
  • Sýr
  • Pepř
  • Zakysanou smetanu
  • Pomazánkové máslo

Dále můžete se svojí česnekovou pomazánkou experimentovat a přidávat do ní například majonézu, okurky nebo jiné suroviny podle vaší chuti. Někteří kuchaři, kteří mají rádi extrémně pálivou pomazánku, přidávají i feferonku. Pomazánka s feferonkou má potom opravdu velký říz.

Česneková pomazánka je hotová během pár minut

Najemno si nastrouháte tvrdý sýr, pokud nemáte koupený již nastrouhaný. Do sýru přidáte tvaroh, pomazánkové máslo bez příchuti nebo česnekové pomazánkové máslo. Do pomazánky vmícháte trochu zakysané smetany nebo majonézy, důkladně prolisovaný česnek, sůl a pepř.

Česneková pomazánka se musí opravdu dobře a důkladně promíchat, aby došlo ke spojení všech chutí. Nejlepší je si česnekovou pomazánku připravit dostatečně předem, aby měla dost času se odležet v lednici.

Jak servírovat tuto lahodnou pomazánku?

Domácí česneková pomazánka se může namazat na rozkrájené rohlíky jako jednohubky, které můžete dle své vlastní představivosti dozdobit například klobáskou, červenou paprikou nebo natí petržele.

Pokud nemáte rádi čerstvé rohlíky, tak se tato pomazánka výborně hodí i na chléb nebo jiné čerstvé pečivo. Pokud chcete připravit česnekové chlebíčky, můžete pomazánkou namazat na veku a posypat nastrouhaný sýrem.

Stejně tak můžete takové chlebíčky podle představivosti dozdobit. Pokud se vám pomazánka zdá málo barevná, můžete do ní vmíchat i červený pepř, který v pomazánce krásně vynikne svojí barevností.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz