Přilepte polystyren na strop. Postup je snadný a ušetříte za topení

polystyren na strop
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Polystyren na strop můžete přilepit během jediného odpoledne a díky tomu začít okamžitě šetřit náklady za topení. Právě stropem totiž dokáže unikat z bytu nebo domu velké množství tepla. Jak tedy přilepit polystyren na strop? Postup si přečtěte uvnitř článku.

Zateplení stropu polystyrenem zevnitř

V době drahých energií je vhodné přemýšlet o tom, jak teplo udržet v obytných prostorech. A právě zateplení stropu polystyrenem zevnitř je jednou z efektivních možností.

Jak přilepit polystyren na strop?

Polystyren na strop můžete přilepit pomocí speciálního lepidla na polystyren nebo můžete také použít i pistolovou PUR pěnu, která je na lepení polystyrenu speciálně určená. Je potřeba mít na to pořádně připravený povrch, který by měl být zbavený nečistot a prachu.

Ideální je před použitím lepidla nebo pěny použít také penetraci, která celou plochu zpevní a lepidlo nebo pěna bude tak na stropě lépe držet. Lepidlo nebo pěnu se snažte dostat ideálně i mezi spáry polystyrenu, avšak jen ve velmi slabé vrstvě.

Pokud z nějakého důvodu není možné použít lepidlo nebo pěnu na přilepení polystyrenu nebo tomuto systému jednoduše nevěříte, tak můžete použít i kotvení.

Kotvení polystyrenu

Kotvení polystyrenu spočívá v tom, že budete muset do stropu vrtat a polystyren přidělávat pomocí kotev podobně jako při zateplování fasád.

Polystyren na strop je možné pověsit i na rastr, který se dává na sádrokartonové desky. To se dělá v případě, že chcete při zateplování i snižovat strop. V tomto případě je však lepší uvažovat o snížení pomocí sádrokartonu a mezi strop a sádrokarton dát skelnou vatu.

Polystyren na stropě

Strop s polystyrenem můžete následně zapravit pomocí perlinky a lepidla podobně, jako když se to dělá na fasádě domu. Pak natáhnete omítku a můžete malovat.

Lepší je však jít zde suchou cestou a při lepení polystyrenu na strop uvažovat o zaklopení stropu pomocí obkladu, a to ať už dřevěného nebo umělého.

Jestliže chcete mít strop klasicky vymalovaný, tak je lepší uvažovat o variantě sádrokartonu, který se dá udělat do pěkné roviny na rozdíl od natahování lepidla na strop.

Výhody a nevýhody polystyrenu

Výhodou je nízká cena, dobré izolační vlastnosti polystyrenu, jeho lehkost a s tím spojená snadná manipulace. Nevýhodou poté je, že je polystyren hořlavý, na což je potřeba při instalaci myslet.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz