Pozor na protrhnutí dna bazénu. Jak tomu předejít?

nafukovaci bazen
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud nechcete, aby se vám během koupání protrhlo dno bazénu, tak ho musíte udělat s vhodnou podložkou a ideálně rovné. Kvalitně vyrobená podložka pomůže nejen před nechtěným protržením, ale i před nerovným dnem, což by mohlo být při koupání také nepříjemné.

Podložka pod bazén na hliněné zemi

Podložka pod bazénem na hliněné zemi se vyrábí asi nejjednodušeji. Pokud je hlína čistá a neobsahuje kameny, tak postačí hlínu srovnat do ideální roviny a položit na zem jen podkladovou plachtu pro bazén.

Pokud jsou však v půdě kameny, tak budete muset minimálně 15 – 20 cm hlíny vybrat a zlehka srovnat dno.

Potom dno zasypete a vyrovnáte pomocí žlutého kopaného písku, který vytvoří pod bazénem dostatečně pevné, ale zároveň měkké dno. Na písek položte podkladní plachtu a na ní nafukovací bazén.

Jak na podložku pod bazén na betonové zemi?

Jestliže se rozhodnete umístit bazén například na dvorku, kde je betonová zem, tak podložka pod bazén musí být o to kvalitnější. Tady to bude mnohem obtížnější vyrovnat podklad, ale i tak je to možné.

Ideální je si sehnat gumové podkladky v roli, které roztáhnete pod bazénem. Můžete si koupit i speciální podložky pod bazén, které jsou izolační, aby se bazén příliš neochlazoval od spodního studeného betonu.

Proč je důležité mít podklad v ideální rovině?

Podložka pod bazén by se měla vždy udělat do ideální roviny proto, aby se dal bazén napustit do rovné hladiny bazénu. Pokud si postavíte bazén na křivou zem, tak budete mít hladinu vůči hornímu okraji bazénu jinak vysoko.

Jednak to nevypadá dobře, ale také to rozhodně není dobré pro bazén, který by se tím mohl poškodit.

Pokud máte skládaný bazén, který není nafukovací, tak pro něj můžete vykopat díru v zemí. Do této díry pak bazén vložíte a při napouštění vodou ho budete rovnoměrně obsypávat pískem. Tím bazén zpevníte a prodloužíte životnost jeho konstrukce.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz