Pomalý telefon je problém. Jak ho jednoduše zrychlit

pomalý telefon
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pomalým telefonem se po určitém čase stane skoro každý chytrý telefon. Některé z nich už se velice podobají počítačům. Telefon si totiž neustále stahuje aktualizace a spousty nepotřebných souborů, které ho zbytečně zpomalují. Stejně tak si i uživatelé stahují do telefonu hromadu aplikací, které potom běží na pozadí a přetěžují jeho operační paměť.

Výsledkem všeho je potom velice pomalý telefon, na kterém se nedá normálně fungovat. Pojďte se tedy podívat, co se dá s takovým telefonem udělat, aby byl rychlejší.

Důvody pomalého telefonu

Telefon nejčastěji zpomalí přeplněná paměť nebo virus, který se do telefonu dostal stažením infikovaného souboru, anebo návštěvou pochybných webových stránek.

Přeplněná paměť telefonu

Pomalý telefon můžete mít vlastní vinou, kdy máte přeplněnou paměť nebo spuštěných několik aplikací najednou. Jestliže máte plnou paměť, tak to poté celkově zpomaluje chod operačního systému telefonu.

Tady je nejrychlejší cesta promazání zbytečných nebo starých souborů, kde nejvíce místa zabírají nahrávky videí, případně pořízení větší paměťové karty do telefonu. Při pořizování paměťové karty se musíte podívat, jakou největší kartu je váš telefon schopný akceptovat.

Virus v telefonu

Dalším důvodem, proč můžete mít telefon zpomalený, může být napadení virem. Dříve to nebyl takový problém, protože virů na operační systém telefonu nebylo tolik. Jestliže máte zpomalený telefon kvůli zasažení virem, pomůže přeinstalování celého operačního systému.

Stejně jako u počítače máte možnost si do telefonu preventivně pořídit antivirus, který vám telefon ochrání.

Nic nepomáhá? Pak zbývá poslední možnost

Pokud nic z výše uvedeného nepomáhá, tak máte pořád ještě jednu možnost. V nastavení telefonu můžete najít volbu uvedení telefonu do továrního nastavení. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, budete mít telefon v úplně novém stavu. V podstatě jako při prvním zapnutí přístroje.

Znamená to tedy kompletně nové nastavování telefonu, instalace všech aplikací, které využíváte, a také zcela pročištěný telefon bez žádných osobních souborů. Na tento krok se tedy připravte dopředu a přetáhněte si důležitá data z telefonu ven. Vše, co je v paměti telefonu, bude po uvedení do továrního nastavení pryč.

Pokud máte možnost si fotky a videa přetáhnout na paměťovou kartu, tak to udělejte. Paměťové karty se tovární nastavení a tím kompletní restart telefonu, netýká.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz