Nejlepší americké hranolky. Vyzkoušejte domácí americké hranolky

americké hranolky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Uvařit si doma americké hranolky není těžké a je to mnohem rychlejší, než klasické hranolky. Záleží tedy, jaký postup zvolíte a co přesně si představujete pod názvem americké hranolky. Většina lidí si pod tímto názvem představí hranolky udělané z neoloupaných brambor.

Nejlepší americké hranolky

Připravit nejlepší americké hranolky není vůbec těžké. Musíte si však rozmyslet, jak velké je chcete připravit. Někdo udělá tyto hranolky na běžném kráječi na hranolky. To znamená, že bude vyrábět hranolky o rozměru 0,5 x 0,5 cm.

Někdo má však raději hranolky, které jsou trochu větší, a to zhruba 1 x 1 centimetr. Ani jedno z toho není rozhodně špatně, jen se liší postup přípravy těchto různých rozměrů hranolek.

Jak připravit americké hranolky?

Za klasickou velikost hranolek tedy považujme rozměr 0,5 x 0,5 cm. Ať už budete připravovat klasické nebo americké, pořiďte si rozhodně kráječ na hranolky, který nejen ušetří čas, ale také dokáže udělat všechny hranolky stejné.

Připravit tyto hranolky musíte tedy i se slupkou, a to znamená, že musíte brambory před nakrájením pořádně omýt pod vodou a zkontrolovat, jestli nemá někde nějaké vady.

Po nakrájení nechte hranolky minimálně hodinu ve vlažné vodě, aby se z nich dostalo ven co nejvíce škrobu.

Připravit větší hranolky musíte vařením

Pokud se rozhodnete připravit větší hranolky, tak je musíte po nakrájení se slupkou dát do vody, kde je zhruba 4 minuty povaříte ve vroucí vodě, aby se brambora udělala uprostřed. Potom už je postup podobný jako při smažení klasických hranolek.

Buďto povařené hranolky dáte do fritovacího stroje, kde se řídíte vlastní zkušeností, nebo hranolky v průběhu smažení sledujete.

Další možností je povařené hranolky dát na plech, kde je obalíte v oleji a pečete v troubě zhruba na dvě stě stupňů po dobu minimálně 30 minut. Na tento typ hranolek je dobré použít i přímo koření na hranolky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz