Moderní účesy 2021: Co se bude nosit v letošním roce

moderní účesy
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Úpravě vlasů se odjakživa věnovala velká péče. Dnes se již nenosí náročné vlasové kreace jak v dobách minulých, moderní účesy se vyznačují lehkostí a snadnou úpravou, na kterou je kladen důraz i v roce 2021. Na co se můžeme těšit?

V hlavní roli přirozenost

Koronavirová pandemie poznamenala i trendy v účesech. Kadeřnictví jsou zavřená, takže mnozí zůstali odkázáni sami na sebe. Proto i letošní moderní účesy jsou ve znamení přirozenosti.

Tento trend je patrný také v barvách vlasů, kde se dává přednost přirozenému odstínu. Jestliže si ale vlasy přesto chcete barvit, pak sáhněte po žvýkačkové růžové, v níž ve společnosti druhých určitě zazáříte. Trendy jsou také odstíny platinové nebo blond s nádechem do šedé barvy.

Ofina hraje prim

Letos více jako jindy se bude nosit ofina. Může být střižená vysoko nad obočím jako tzv. baby ofina, rovná i jako měkce splývající patka. Záleží na tom, co vám více sluší.

Výhodou ofiny je hlavně to, že schová nedokonalosti na čele a působí mladistvým dojmem.

Vpředu krátké, vzadu dlouhé

Ve volbě účesu můžete vsadit na klasické mikádo, které v letošní sezóně opět získává na oblibě. Nebo si nechat vlasy ostříhat po vzoru Miley Cirus – tedy vpředu krátké a vzadu dlouhé.

Není přitom třeba hledět na nějakou pravidelnost. Nedokonalosti jsou dovoleny, a dokonce i vyžadovány.

Nebo raději nosíte dlouhé vlasy sepnuté do drdolu? V tom případě budete letos trendy, protože právě drdol se vrací na výsluní. Kromě klasického drdolu lze vlasy sepnout také plastovým skřipcem, což už tu také kdysi bylo a letos se to jen vrací.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz