Kolektivní sporty jsou výraznou trefou do černého

kolektivní sporty
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Kolektivní sporty byly a jsou velmi oblíbené. Ovšem momentálně to jaksi nejde, jelikož celý svět decimuje nová choroba zvaná koronavirus. Nicméně si dnes něco povíme o těchto typech sportů. Takové sporty se provozují hlavně na jaře, jelikož většina z nich je do tzv. lepších teplot. Za samostatný, ale i kolektivní sport se dá považovat například  jízda na kole nebo kolečkových bruslích či běhání. Jelikož je nyní zakázáno se sdružovat ve více lidech, tak bohužel tyto sporty nejdou provozovat. Ale to neznamená, že bychom si o nich nemohli něco napsat, když už je v uvozovkách vše zrušeno. Takže se na některé podíváme.

Kolektivní sporty vede tenis

Jasná jednička v kolektivních sportech, i když mnozí by oponovali, že je to fotbal nebo hokej. Pozor, ženy zrovna těmto dvěma řekněme chlapským sportům v drtivé většině vůbec neholdují. Fotbalisté jsou pro ně banda bláznů, kteří se honí bezdůvodně za balónem. Naproti tomu tenis je všeobecně nesmírně oblíbený sport.

V podstatě se dá hrát za jakéhokoliv počasí a ve všech ročních obdobích. Výhodou je, že když například prší, může se hrát v krytých halách, kterých je dneska opravdu hodně. Nicméně na venkovních kurtech je to přece jen o něco lepší. Tenisu hodně napomohly i úspěchy českých hráčů a hráček.

Další kolektivní sport na holení – badminton

U badmintonu je taktéž potřeba spoluhráč. Ono se to možná někomu nezdá, vždyť co to je, přehazovat jen takový malý košík přes síť. Tak to není. Každý, kdo už někdy hrál badminton potvrdí, že jde o vysoce fyzicky náročný a rychlý sport. Kromě toho, že se člověk díky němu dostane do opravdu dobré kondice se navíc zpevní i nohy a i celá postava.

Tento sport je ideální, když někdo začíná s kolektivními sporty. V tu chvíli se ještě úplně neví, jestli je to kolektivní sport to pravé ořechové. Na badmintonu se to dá rozpoznat.

Kolektiv, ale také individualisté

Squash je jak pro kolektiv, tak i pro sebe samotného. Mnohokrát jsou vidění v různých sportovních centrech lidé hrající tento sport, ale jsou u toho sami. Squash patří mezi opravdu málo sportů, které mohou spadat do obou kategorií – jak pro samostatné hráče, tak i pro kolektiv. Už i dva jsou kolektiv.

Squash byl vymyšlen v Anglii a vlastně víceméně v Londýně. Zlé jazyky tvrdí, že je to jen taková odnož tenisu, nicméně patří k velmi fyzicky náročným sportům a také extrémně rychlým.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz