Jak zajistit velkou úrodu? Použijte prášek na bolesti hlavy

rajcata ze skleniku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Asi každý zahradník by rád podpořil růst rostlin, aby mohl sklízet co největší úrodu. Jestli také přemýšlíte, jak nejlépe přihnojit rostlinky, tak můžete vyzkoušet tabletu, kterou má v lékárničce drtivá většina rodin. Je to tableta používaná proti bolestem hlavy jménem aspirin.

Aspirin a rostliny

Pokud chcete růst rostlin podpořit již od raného vývoje, to znamená při jejich klubání se ze semínka, tak při jejich sázení dejte do hlíny rovnou i tabletu aspirinu.

Není potřeba to přehánět, do jednoho klasického truhlíku klidně postačí jedna tableta, kterou můžete rozlámat a rozprostřít rovnoměrně po truhlíku.

Vždy dávkujte podle typu rostlin. Například velká rajčata zvládnou klidně celou tabletu, u menších rostlin, jako jsou například papriky, bude plně dostačovat jen ¼ tablety.

Růst rostlin můžete podpořit i aspirinovou zálivkou

Pokud si nevzpomenete aspirin dát při sadbě ke kořenům nebo ho nechcete z nějakého důvodu dávat do půdy nerozpuštěný, tak můžete růst rostlin nastartovat i správnou zálivkou.

Zhruba v pětilitrové nádobě si rozpustíte tabletu aspirinu. Tuto zálivku následně použijete k důkladnému zalévání vašich rostlin.

Při zalévání rostlin se úplně vyhněte přímému slunci. Pokud zalijete rostlinu na přímém slunci, tak ji může slunce spálit a rostlina uvadne.

Jak aspirin rostlinám přesně pomáhá?

Aspirin dokáže nastartovat klíčivost, dále jim bude pomáhat k lepšímu růstu i silnějším květům. Díky tomu můžete potom očekávat daleko větší úrodu svých rostlin.

Mimo to, že se vám díky aspirinu zlepší růst rostlin, tak je dokáže také ochránit před vadnutím a houbovitým chorobám.

Při aplikaci tabletek přímo venku do půdy je dávejte zhruba 10 cm pod úroveň země. Klidně o hodně níž, než budete mít zasazenou rostlinu. Vždy sklízejte až 4 dny po zálivce.

U každého hnojení platí, že by se nemělo sklízet ihned po jejich aplikaci. Při volbě aspirinové zálivky tomu také není jinak a proto je důležité vždy minimálně 4 dny po hnojení počkat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz