Jak vyléčit kocovinu. Postavte se rychle zase na nohy

vyléčit kocovinu
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Kocovina je nepříjemný pocit, který mnoho z nás zažilo po nadměrné konzumaci alkoholu z předešlého dne či večera. Projevuje se různými příznaky, jako jsou bolest hlavy, nevolnost, únava nebo závratě. Ačkoliv je nejlepší prevencí nepít alkohol vůbec, nebo jen v omezeném množství, v tomto článku se zaměříme na různé metody a tipy, jak vyléčit kocovinu.

Spánek a dostatek tekutin

Alkohol narušuje kvalitu spánku, což může zhoršit příznaky kocoviny. Zajistěte si dostatek odpočinku a klidu během spánku, abyste tělu poskytli šanci na regeneraci.

Dehydratace je jedním z hlavních důvodů, proč se po opilosti cítíme špatně. Proto je důležité doplnit ztracené tekutiny pitím dostatečného množství vody. Můžete také vypít kokosovou vodu nebo sportovní nápoje, které obsahují elektrolyty pro rychlejší rehydrataci.

Někteří praktikují jako takzvaný vyprošťovák po probuzení dalšího panáka tvrdého alkoholu nebo láhev piva, ale to rozhodně nedoporučujeme. Další konzumaci alkoholu v kocovině se naopak vyhněte. V opačném případě se můžete dostat do začarovaného kruhu.

Najezte se s rozumem

Hladina cukru v krvi může být po konzumaci alkoholu snížena, což vede k únavě a slabosti. Doplňte ztracené cukry konzumací ovoce, džusů nebo medu.

Nevolnost a nechutenství jsou běžné příznaky kocoviny. Konzumace lehkých, snadno stravitelných jídel, jako jsou ovoce, zelenina, nebo celozrnné produkty, může pomoci vašemu tělu zotavit se.

Vyhněte se ale naopak těžkým, mastným a kořeněným pokrmům, které by mohly zhoršit nevolnost.

Pomůže i pohyb

Mírné cvičení a pobyt na čerstvém vzduchu mohou pomoci zlepšit náladu a zvýšit energii. Procházka nebo jemná jóga místo ležení v posteli či válení se u televize mohou přinést úlevu od únavy a napětí spojeného s kocovinou.

Vyhněte se však intenzivnímu cvičení, které by mohlo zhoršit dehydrataci a vyčerpání.

Zdroj informací: Pilulka, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz