Jak vyčistit starý bazén: Použijte suroviny, které máte doma

stary bazen
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud potřebujete vyčistit starý bazén, ve kterém je několik let voda a o který se nikdo nestaral, tak to rozhodně není práce na pět minut. Pokud není voda v bazénu filtrovaná, tak se jednoduše kazí. Stejně tak do ní za ty roky napadá spousta nečistot a spadne také spousta hrabošů. Všechny tyto nečistoty je potřeba odstranit.

Jak vyčistit starý bazén?

Až budete potřebovat vyčistit starý bazén, tak úplně jako první musíte odčerpat všechnu zbytkovou vodu. K tomuto účelu skvěle poslouží kalové čerpadlo, které ponoříte do bazénu. Ke konci odčerpávání bude potřeba si vzít holínky a vodu nahánět čerpadlu tak, aby se jí co nejvíce odčerpalo ven.

Většinou na dně bazénů zůstanou nečistoty, na které budete muset vzít lopatu. Vždy si však dejte pozor, aby nedošlo k poškození obalu bazénu, takže je potřeba s lopatou zacházet opravdu opatrně.

Jakmile se zbavíte největšího podílu nečistot, tak můžete zbytek zkusit rozředit vodou a odsávat zase pomocí kalového čerpadla. Takto postupujte do doby, dokud nebude bazén zbaven nečistot.

Vyčistit bazén musíte i od usazenin na stěnách

Za tu dobu, co je v bazénu stará voda, se většinou na stěnách vytvoří usazeniny, které bude potřeba také odstranit. Pokud máte doma vysokotlaký čistič, tak můžete nečistoty zkusit odstranit pomocí tlaku vody.

Usazeniny se mohou tvořit i od vodního kamene, který můžete vyčistit pomocí octu, který si dáte do rozprašovače, a stěny budete pravidelně stříkat a oplachovat vodou.

Pokud jsou nečistoty na stěnách opravdu odolné, tak vyzkoušejte savo, které se běžně používá v koupelnách. Savo je ideální nastříkat na stěny bazénu a na pár minut odejít, než se trochu vyvětrá do okolí. Potom stěny zase přejedete vodou z vysokotlakého čističe nebo hadice. Nahromaděnou vodu na dně bazénu zase budete odčerpávat.

Jak zprovoznit starý bazén?

Pokud při čištění bazénu budete používat savo, ocet nebo jinou chemii, tak je dobré nechat bazén 2 – 3 dny vyschnout. Po dvou až třech dnech ho znovu vytřete pomocí čisté vody a můžete začít napouštět vodu novou.

Před napouštěním si však ještě překontrolujte, že funguje stará filtrace k bazénu. Po naplnění bazénu vodou musíte ihned začít aplikovat bazénovou chemii, jinak budete zanedlouho tam, kde jste byli.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz