Digestoř a její filtr můžeme zcela seriózně považovat za nejšpinavější věc v naší kuchyni, která kromě toho, že nechutně vypadá, také smrdí starým olejem či jinými tuky. Navíc se občas stane, že už nemá ani tah. Tam, kde nepomáhají chemikálie, pomůžeme my. Pojďte se s námi podívat na nejjednodušší a zároveň nejúčinnější způsob, jak vyčistit filtr z digestoře.
Jak vyčistit filtr digestoře?
Ve vaší digestoři se hromadí velké množství tuku, prachu a nejednou i sazí a mnohdy je nechutné se na něj dívat. Pamatujte si však, že nic není tak špatné, jak se na první pohled zdá. I nezáviděníhodný digestoř se může změnit na lesknoucí se nástroj, který si budete při vaření opět rádi pouštět.
Postačí vám horká voda a soda
Ve velkém hrnci, takovém abyste do něj pak mohli filtr namočit, si nechte ohřát vodu, tak aby ještě nevařila. Do horké vody poté vysypte celý balíček jedlé sody.
Vložte filtr z digestoře do hrnce tak, aby voda obmývala alespoň polovinu filtru. Nechte ho ve vodě několik minut, a když vidíte, že filtr je již čistý, opakujte postup a otočte do hrnce druhou polovinu filtru.
Máte filtr digestoře hodně zamaštěný?
Pokud máte filtr až tak zamaštěný, že ani předchozí řešení nepomohlo, máme pro vás ještě jedno řešení. Na to si ale budete muset pootevírat okna.
V případě, že je tuk až hluboko v drážkách filtru, vložte filtry do horké vody, do které jste přidali amoniak. Polovinu šálku amoniaku přidáváme do 3,5 litru vody.
Otevřete všechna okna, zacpěte si nos a po dobu, kdy se filtr čistí, jděte alespoň do vedlejší místnosti.
Tip na závěr
Filtry byste měli čistit alespoň jedenkrát za rok. V opačném případě se může stát, že budete dlouhodobě dýchat znečištěné výpary, které nemusí dělat dobře nejen alergikům, ale i ostatním.
Dávejte si tedy pozor, nepodceňujte čistotu filtru digestoře a čistěte jej důkladně a pravidelně.