Jak vybrat travní osivo? Záleží na tom, co od trávníku očekáváte

jak vybrat travní osivo
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Jak vybrat travní osivo, abyste byli maximálně spokojení? Pojďme se společně podívat, jaké máte možnosti, protože na trhu se jich nabízí hned několik. Jaro je ideálním obdobím pro sadbu trávy a vytvoření krásné zelené plochy na vaší zahradě. Jistě jste v takovém případě uvažovali nad tím, který druh trávy bude pro vás ten nejlepší.

Jak vybrat travní osivo?

V současné době najdete v obchodní síti travní semena pro nejrůznější použití. Máte zahradu spíše ve stínu? Není problém koupit semeno trávy určené právě tam. Potřebujete trávu pro zvířata? Nebo máte děti a ty si na zahradě často hrají? Pak budete potřebovat odolnou trávu, která opravdu hodně vydrží.

Zátěžová travní směs a směs do parků

Pro založení trávníku, kde se počítá s velkou zátěží, je třeba volit zátěžovou travní směs. Je vhodná pro dětská hřiště, sportoviště i rekreační trávníky. Je odolná a prakticky roste v každé zahradní půdě.

Jak vybrat travní semeno na reprezentativní plochu u firemních budov, v okrasném parku nebo zahradě? Zde byste měli volit spíše travní směs do parku. Je vhodná pro středně a mírně zatěžované plochy. Bývá také s nižším vzrůstem, vyznačuje se poměrně velkou hustotou travního porostu a roste pomaleji než ostatní směsi. Tím odpadá nutnost častého sekání trávy.

Trávník do stinného místa

Každý pozemek nemá dostatek světla k dispozici. Přestože i zde chcete vytvořit souvislou plochu s trávou, vyberte si travní semeno do stínu. Snese polostín a může být klidně i na slunci. Díky tomuto travnímu semenu lze vypěstovat klidně i trávník pod stromy s krásnou sytou zelenou barvou.

I na dosev existují speciální travní směsi. Jistě se oplatí je také koupit a použít v případě, že potřebujete během vegetačního období od jara do podzimu na některých holých místech trávník dosít. Toto travní osivo bývá složené z trav, které rostou rychle.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz