Jak vybrat kočárek, který splní všechna očekávání

jak vybrat kocarek
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud jste v očekávání potomka, tak v nejbližší době budete potřebovat koupit několik nezbytností a jednou z nich bude jistě kočárek. My vám nyní dáme pár tipů, podle kterých ve výběru kočárku postupovat tak, aby splnil všechna vaše očekávání.

Jak s výběrem kočárku začít?

Ještě před návštěvou prodejny si s partnerem rozmyslete několik bodů. V první řadě se musíte dohodnout na tom, jakou maximální částku budete chtít za kočárek utratit.

Dále zvažte to, zda budete chtít případně investovat do dvojkombinace či trojkombinace. Dvojkombinace znamená, že k podvozku kočárku zakoupíte jak hlubokou korbu, tak sportovní nástavbu. Trojkombinace obsahuje ještě navíc autosedačku, kterou lze připevnit na podvozek kočárku.

Vybíráme kočárek…

Kočárek můžete vybírat podle různých kritérií. Pojďme se nyní podívat na ty hlavní.

Podle terénu

Zamyslete se hned ze začátku nad tím, jestli budete chodit na procházky s kočárkem spíše po městě nebo v přírodě.

Pokud budete vybírat kočárek do přírody, tak se doporučuje raději kočárek s většími koly. Nesmí se zapomenout ani na větší odpružení.

Podle typu kol

Obecně se doporučuje větší průměr kol při procházkách ve složitějším terénu. Do těžšího terénu jsou také vhodnější nafukovací kola místo plastových.

Například na štěrku byste měli s plastovými koly velké problémy.

Podle počtu kol

Dále si rozmyslete, zda budete chtít pořídit kočárek se třemi nebo čtyřmi koly. Nejjednodušší je navštívit prodejnu a osobně si porovnat obě varianty.

Obecně však platí, že kočárek se čtyřmi koly je stabilnější.

Pevná nebo otočná kolečka?

U kočárku se také podívejte na to, zda má pevná či otočná kolečka. U kočárku s otočnými kolečky je manipulace snadnější, nicméně například ve sněhu se vám pojede hůř.

Ideálním kompromisem je kočárek s otočnými kolečky, která se dají zaaretovat na pevná.

Několik posledních tipů

Při výběru dvojkombinace či trojkombinace kočárku věnujte spíše pozornost sportovní verzi než hluboké korbě. V hluboké korbě totiž bude miminko ležet maximálně 8 měsíců, kdežto ve sporťáku stráví delší dobu.

Velkou pozornost věnujte také skládání kočárku. Pokud budete kočárek skládat často, je vhodné zakoupit takový kočárek, který lze složit i jednou rukou, zatímco ve druhé můžete držet miminko. Také si ověřte, že se vám složený kočárek bez problémů vejde do kufru auta.

Nyní tedy již víte, jak vybrat kočárek a na jaké vlastnosti se zaměřit, takže nezbývá nic jiného, než vám popřát šťastnou ruku při jeho výběru.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz