Jak usadit novou pračku. Zvládněte to svépomocí i bez odborníka

novou pračku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Plánujete si pořídit novou pračku? Rozhodně nepodceňujte její správné uložení, aby nedocházelo k jejímu postupnému ničení při běžném používání. Základem dobře usazené pračky je její odborná instalace a odstranění všech přepravovacích zarážek a uložení do ideální roviny.

Jak usadit pračku i bez odborníka

Novou pračku si vytáhněte z krabice a podle návodu odstraňte všechny přepravní zarážky, které fixují vnitřní buben pračky proti jeho poškození. Místo, kde bude pračka připojená, by mělo mít zásuvku a napojení na odpad.

Je potřeba novou pračku uložit na ideálně rovné místo. Pokud máte v koupelně nebo místnosti, kde bude pračka umístěna, křivou podlahu, budete muset zvolit dostatečné podložky nebo pračku vyrovnat pomocí stabilizačních šroubovacích nožiček, kterými může být pračka vybavena.

Proč je potřeba uložit pračku do roviny?

Důvodem, proč musíte pračku uložit do ideální roviny, je vysoká rychlost při ždímání, kdy některé pračky dosahují okolo 1400 otáček za minutu. Pokud by byla pračka špatně uložená, tak by docházelo k opotřebení ložisek a celého systému.

Nejlepší je pro kontrolu použít vodní váhu, kterou koupíte za pár desítek korun. Pokud však doma nemáte vodní váhu, tak si můžete stáhnou aplikaci do mobilu, která slouží v chytrém telefonu stejně jako vodní váha.

Nerovnost pračky podkládejte dostatečně velkými podložkami, ze kterých pračka při jejích vibracích při praní nespadne. Zkuste pračku podložit v jednom místě, pokud to bude možné. Rovnost nové pračky měřte vodní váhou na její horní straně.

Kam umístit pračku?

Většina lidí si novou pračku uloží do koupelny. To však není úplně ideální místo kvůli vlhkosti, která se v koupelnách běžně drží. Trpí tak nejvíce kovové části pračky, které mohou rychle začít korodovat.

Nezáleží poté na tom, do které konkrétní místnosti pračku umístíte. Základem je, že by pračka měla mít ideálně rovné, suché místo.

Na některé pračky můžete podle doporučení výrobce položit i sušičku. Tím se dá ušetřit opravdu hodně místa, a máte oba přístroje pohromadě.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz