Jak stříhat nehty miminku? Použijte vhodný nástroj

nehty miminko
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Stříhat nehty miminku není zrovna oblíbená práce, protože každý rodič má o své dítě přirozeně strach a nerad by miminku ublížil. Jelikož se ale nehty stříhat musí, tak se tomu nevyhne nikdo, kdo se o miminko stará. Miminko musí mít pravidelně stříhané nehty, aby nebylo zbytečně podrápané a nezpůsobilo si úraz či zatrhnutí nehtu.

Čím stříhat nehty miminku

Stříhat nehty miminku je nutné pouze s takovými nůžkami, které mají kulaté konce, aby nedošlo k poranění miminka. Pří stříhání musíte počítat s tím, že vám může dítě kdykoliv s rukou škubnout. Vždy je lepší asistence druhého člověka, který vám ruku nebo nohu podrží.

Pokud si nevěříte na stříhání nehtíků nůžkami, tak můžete vyzkoušet i skleněný pilníček. Tím je práce pomalejší, ale daleko bezpečnější. I pokud se rozhodnete ostříhat nehty miminku nůžkami, tak by se na závěr měl stejně pilník použít, aby nemělo miminko ostříhané nehtíky moc ostré.

Kdy nehty miminku stříhat

Každý bude svoje miminko poznávat a bude vědět, kdy má jakou náladu. Nejlepší doba pro stříhání nehtíků je po koupání, kdy jsou nehtíky nejměkčí.

Pokud se vám nedaří stříhat nehty miminku, když je vzhůru, tak to zkuste ve spánku. Stejně tak je miminko klidné i při kojení, kdy si těchto věcí všímat nebude.

Kdyby se dítě při stříhání opravdu hodně zdráhalo, tak zkuste odlákat jeho pozornost například hračkou nebo jiným předmětem.

Jak správně stříhat miminku nehty

Nehet miminka by měl po zastřižení vždy zakrývat koneček prstíku. Nehty na rukou se u miminek zastřihují do obloučku. Opačně je tomu na nožičkách, kdy se nehty zastřihují rovně.

Počítejte s tím, že nehty na nohou budete stříhat méně často než nehty na rukou, které rostou o mnoho rychleji.

Pokud se vám podaří dítě při stříhání zranit, tak musíte postižené místo co nejrychleji dezinfikovat. Pro miminko si pořiďte v lékárně jemnou dezinfekci nebo líh, kterým pomocí tamponu místo ošetříte.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz