Jak snadno zrychlit telefon. Aby byl zase rychlý jako nový

pomalý telefon
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Mobilní telefony jsou dnes a denně nedílnou součástí našich životů. Avšak s postupem času může dojít ke zpomalení telefonu, což nám způsobuje nepříjemnosti při jeho používání. V tomto článku se podělíme o několik jednoduchých tipů, jak zrychlit telefon a zlepšit tím jeho výkon.

Jak zrychlit telefon?

Efektivních možností, jak snadno zrychlit telefon, je hned několik. Pojďme se na ně podívat.

Aktualizujte operační systém a aplikace

Pravidelné aktualizace operačního systému a aplikací zajišťují nejen zvýšení bezpečnosti, ale také optimalizaci výkonu.

Ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi operačního systému a aktualizujte své aplikace pravidelně.

Odstraňte nepotřebné aplikace a soubory

Časem se ve vašem telefonu mohou nahromadit aplikace a soubory, které již nepoužíváte. Tyto aplikace a soubory zabírají místo a zpomalují váš telefon.

Pro zvýšení rychlosti telefonu je dobré provést důkladný úklid a odstranit nepotřebné aplikace a soubory.

Vyčistěte cache a historii prohlížeče

Cache a historie prohlížeče ukládají dočasné soubory a data, které mohou zpomalit váš telefon.

Pravidelné čištění cache a historie prohlížeče zlepší rychlost vašeho telefonu. Většina prohlížečů nabízí možnost čištění cache a historie v nastavení.

Vypněte automatické aktualizace aplikací

Ačkoli automatické aktualizace aplikací jsou praktické, mohou zpomalovat váš telefon, pokud probíhají na pozadí.

Vypnutím automatických aktualizací aplikací ušetříte zdroje a zrychlíte váš telefon. Aktualizujte své aplikace manuálně, když to bude vyhovovat vašemu časovému plánu.

Omezte animace a grafické efekty

Mnoho moderních telefonů disponuje různými animacemi a grafickými efekty, které zvyšují vizuální zážitek. Tyto efekty však mohou zpomalovat váš telefon.

Omezením animací a grafických efektů můžete ušetřit zdroje a zlepšit výkon vašeho telefonu.

Používejte aplikace pro optimalizaci výkonu

Existují specializované aplikace, které vám pomohou optimalizovat výkon vašeho mobilního telefonu. Tyto aplikace vám umožňují spravovat zdroje, vyčistit cache, ukončit pozadí běžící aplikace a provést další úkony, které zlepšují rychlost a výkon telefonu.

Při výběru aplikace pro optimalizaci výkonu se ujistěte, že je spolehlivá a má dobré hodnocení uživatelů, protože si rozhodně nechcete přidělat více problémů než užitku.

Restartujte telefon pravidelně

Pravidelný restart telefonu pomáhá vyčistit paměť RAM a ukončit pozadí běžící procesy, které mohou zpomalovat váš telefon.

Doporučuje se provést restart telefonu alespoň jednou týdně, aby zůstal telefon rychlý a výkonný.

Pokud nic nepomáhá

Pokud žádný z předchozích tipů na zrychlení telefonu nepřinese požadované výsledky, zbývá ještě poslední možnost – obnovení telefonu do továrního nastavení.

Tento krok vrátí váš telefon do stavu, v jakém byl při prvním spuštění. Bude tedy nutné provést znovu kompletní nastavení, instalovat všechny potřebné aplikace a smířit se s tím, že veškeré osobní soubory budou odstraněny.

Před provedením obnovení továrního nastavení je důležité zálohovat veškerá důležitá data a přesunout je z paměti telefonu do externího úložiště. Pamatujte, že po resetu budou všechny uložené informace v telefonu ztraceny.

Pokud máte možnost uložit fotografie a videa na paměťovou kartu, internetové úložny nebo přesunout do počítače, udělejte tak.

Obnovením telefonu do továrního nastavení získáte čistý operační systém telefonu, což by mělo pomoci zvýšit jeho rychlost a výkon. Tato volba by měla být použita jako poslední řešení, pokud žádná z předchozích rad nepřinesla úspěch.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz