Jak se zbavit mšic na zahradě. Jde to jednoduše i bez chemie

mšice
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Zbavit se mšic můžete v podstatě bez větších problémů. Postačí si k tomu připravit na mšice přírodní postřik a na ty kupované s obsahem chemie můžete klidně zapomenout. Ne všechny kupované postřiky musí být nutně špatné, ale pokud to jde vyřešit přírodně, tak je to vždy lepší – hlavně u rostlin, jako je třeba zelenina, kterou se chystáte jíst.

Zbavte se mšic bez chemie

Je lepší se zbavit mšic přírodní cestou hlavně proto, že nemusíte mít strach, že květinu nějakým způsobem poškodíte. Nemusíte mít také strach, že zelenina, kterou budete jíst vy nebo vaše rodina, bude napuštěná chemickou látkou, která by mohla škodit zdraví.

Pokud však nebude jiná možnost a žádná přírodní cesta na zbavení se mšic nebude fungovat a budete muset použít chemický postřik, tak si vždy přečtěte pořádně příbalový leták a dodržujte dobu, která je potřebná po postřiku před sklizní.

Jak se zbavit mšic přírodní cestou

Pokud se chcete zbavit mšic přírodní cestou, tak si budete muset vyrobit účinný přírodní postřik na mšice. Ten vyrobíte doslova za pár korun. Postačí vám k tomu pouze zahradní postřikovač, voda, česnek a chilli papričky nebo feferonky ze zahrádky. Jak ho tedy připravit?

Domácí postřik na mšice

1. Na jeden litr vody použijete 2 paličky česneku, který rozmixujete a ponoříte do vody. Není potřeba stroužky loupat.

2. Dále do vody ponoříte 5 chilli papriček nebo feferonek a necháte minimálně 3 dny louhovat.

3. Po 3 dnech vodu přefiltrujete přes plátýnko a nalijete do zahradního postřikovače.

Jak postřik na mšice používat

Vyrobený postřik z feferonek nebo chilli papriček s česnekem budete aplikovat přímo na rostliny. Postřik rostlinám nijak neublíží, jen si dejte pozor, aby nebyl aplikován před blížícím se deštěm nebo na přímém slunci.

V některých případech se mšic zbavíte okamžitě, ale někdy budete muset postup s postřikem opakovat několikrát. Pálivost z feferonek a chilli papriček nebude dělat mšicím dobře a proto své stanoviště rychle opustí.

Otázkou však je, jestli se vám poté nepřestěhují jen na jinou zeleninu. Někdy může být boj opravdu dlouhý, domácí postřik na mšice se vám tak bude hodit.

Zdroj informací: Napady-navody.cz, autorský článek
Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz