Jak se zbavit kočky na zahradě? Nasaďte přírodní odpuzovače

kocka na zahrade
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebujete se zbavit cizí kočky na zahradě, která se k vám chodí akorát válet do záhonků nebo je rozhrabává, když u vás chodí na záchod? Kočky se dá zbavit jednoduše a snadno. Prostě jí na zahradě dáte něco, co jí bude vadit, a ona se naučí chodit jinam.

Jak se zbavit kočky na zahradě

Úplně jednoduše se můžete cizí kočky zbavit tak, že zasadíte určité druhy rostlin do cesty, kudy k vám kočka na zahradu chodí. Jednou z takových rostlin je například routa vonná.

Můžete ji zasadit a před zimou sklidit. Usušíte ji na půdě a další rok rozprášíte po zahradě. Bude tak fungovat vlastně dva roky.

Další možností je použití citrusů, tabáku nebo kávového lógru. Tyto suroviny můžete naházet mezi vaše oblíbené záhonky a kočku to jistě odpudí. Navíc to není nic škodlivého a ba naopak budete půdu obohacovat o dusičnany.

Pomůže i vodní závlaha

Pokud se chcete zbavit koček tak, že nebudete vysazovat žádné rostliny nebo na ně nechcete používat ani žádné elektronické odpuzovače nebo jiné chemické přípravky, tak se jich můžete zbavit jednoduše pomocí vody. Konkrétně to uděláte pomocí důmyslného závlahového systému.

Jestliže budete vědět, kde se vám na zahradě kočka nejraději vyskytuje, tak do tohoto místa nastražte závlahu s čidlem tak, aby pokaždé, když půjde kočka kolem, dostala pořádnou sprchu. Ono se jí to líbit nebude a už k vám ráda chodit taky nebude.

Poslední cestou jsou kupované přípravky

Zbavit kočky se můžete i pomocí elektrického odpuzovače, který zvládne odpuzovat nejen kočky, ale také například kunu nebo psa. Instalace je jednoduchá, protože tato zařízení jsou většinou na solární pohon, takže k nim nemusíte složitě řešit přívod elektřiny.

Důležité je také nedávat kočce záminku k vám vůbec docházet. Pokud u vás uvidíte na zahradě kočku, tak ji nekrmte. Snažte se také eliminovat veškerou potravu, na kterou by k vám mohla kočka ráda a pravidelně chodit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz