Jak otevřít zabouchnuté dveře? Ušetřete za práci zámečníka

zabouchnute dvere
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zabouchnout dveře při odchodu z domu si může každý z nás, ale jak otevřít zabouchnuté dveře bez zámečníka? Pokud si dveře zabouchnete, tak hlavně nepropadejte panice. Začněte naopak logicky uvažovat o tom, co  zrovna máte k otevření dveří po ruce. Otevřít zabouchnuté dveře je opravdu možné i bez drahé práce zámečníka, podívejte na několik možností.

Zabouchnuté dveře můžete otevřít například šroubovákem

Běžně se zabouchnuté dveře stanou hlavně kvůli vypadlé klice. Možná znáte ten pocit, když zavřete dveře a najednou vám zůstane klika v ruce. Pokud ze dveří nezůstane trčet čtyřhran kliky, tak už máte zaděláno na problém.

Nikdy ale není nic tak horké, jak to na první pohled vypadá. Pokud máte vhodný nástroj, tak se pokuste zbývající část kliky vyrazit na druhou stranu. Pak do díry, kde byla klika, strčte uhlopříčně plochý šroubovák a dveře pohybem šroubováku otevřete.

Pokud však máte po ruce jiné dveře, tak můžete vyšroubovat kliku z nich a použít ji k otevření těch zabouchnutých.

Lze otevřít zabouchnuté dveře kartou?

Pokud máte dveře opravdu jen zabouchnuté a nejsou zamčené, tak je můžete zkusit otevřít pomocí karty, kdy se pokusíte díky její pružnosti jen zatlačit jazýček

V úrovni zámku se pokuste strčit mezi dveře a futra kartu podobnou kreditní kartě a pokuste se jazýček opatrně zatlačit. Tím se může podařit dveře rychle otevřít.

Jak bylo na začátku napsáno, tak je potřeba vždy zachovat chladnou hlavu, a proto se zamyslete, jestli náhodou nemáte někde náhradní klíče, pomocí kterých dveře také bez problémů otevřete.

Jak otevřít zabouchnuté dveře s klíčem v zámku

Někdy se prostě stane, že máte ještě klíče ve dveřích z druhé strany a najednou se vám dveře zabouchnou například kvůli vzniklému průvanu. I tady je potřeba zachovat vždy chladnou hlavu a začít to řešit hlavně v klidu.

Pokud máte klíče ve správné poloze, tak se totiž může podařit, je z druhé strany, tam kde stojíte, vytlačit druhým klíčem. Je však potřeba tlačit opravdu pomalinku a jemně, aby nedošlo nějakým způsobem k pootočení klíče na druhé straně.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz