Jak ohřát tortillu, aby byla chutná a křupavá. Mikrovlnku raději vynechejte

krupava tortilla
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Ohřát tortillu je možné hned na několik způsobů. Musíte si však dávat pozor, aby při ohřívání zbytečně neztrácela na své kvalitě. Můžete tortillu ohřát jednoduše, ale také složitěji, kdy bude křupavá a velmi chutná. Mikrovlnku proto, pokud zrovna nespěcháte, raději vynechejte.

Ohřát tortillu je důležité ještě před jejím plněním

Ohřát tortillu budete potřebovat vždy ještě před jejím plněním. Pokud se budete snažit tortillu naplnit a zamotat ještě před tím, než ji budete ohřívat, tak se ve většině případů poláme a vzniknou v ní díry, kterými vám bude náplň padat ven.

Proto jako první vždy přistupte k ohřátí tortilly a teprve potom ji začněte plnit vybranou náplní. I ohřátou naplněnou tortillu pak můžete znovu ohřát nejlépe v kontaktním grilu. Jen to moc nepřehánějte, protože tortilla pak může začít tvrdnout.

Tortilla v mikrovlnce

Jednoduše a rychle můžete ohřát tortilly v mikrovlnné troubě. Tortilla se dá ohřát v mikrovlnce na dva způsoby.

Prvním způsobem je tortillu vložit do mikrotenového sáčku, kam přidáte cca 50 ml vody a začnete ohřívat na nejvyšší výkon cca 30 vteřin.

Dalším možností je tortillu navlhčit z obou stran a ohřívat ji také na plný výkon cca 30 vteřin přímo na talířku. Po vytažení ji můžete na talíři rovnou naplnit a konzumovat.

Ohřev tortilly v mikrovlnce ale nedoporučujeme, protože nebude křupavá. Podívejte proto na vhodnější způsoby, jak ohřát tortillu.

Jak správně ohřát tortillu?

Pokud totiž chcete ohřát tortillu tak, aby byla křupavá a chutnala jako právě usmažená, tak si na pánvičce rozehřejte vrstvu oleje, na které tortillu osmažíte z každé stany 30 vteřin a vytáhnete.

Po vytažení však bude potřeba ji pomocí papírových ubrousků zbavit mastnoty.

Nezapomínejte, že při ohřátí tortilly je potřeba udržet její vláčnost. Toho dosáhnete jen v případě, že při ohřívání použijete vodu nebo olej.

Ohřát tortilly můžete i na suché pánvičce, kterou dáte na plotnu. Jen budete muset vždy tortillu navlhčit z obou stan a teprve potom ji dát na rozpálenou pánev bez oleje, kde ji budete často otáčet a během minuty ji budete mít krásně teplou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz