Jak implementovat rezervační systém do vašeho webu?

reservanto
Zdroj: Pixabay
Autor: PR článek

Chcete-li, aby si vaši zákazníci mohli rychle rezervovat služby přímo na vašich webových stránkách, je důležité zajistit jednoduché a především funkční propojení rezervačního formuláře s vaším webem. V tomto článku vám proto ukážeme nejlepší způsoby, jak rezervační systém Reservanto vložit na váš web, aby fungoval tak, jak potřebujete.

Vložení rezervačního tlačítka

Nejjednodušší variantou je vložení přímého rezervačního tlačítka na váš web, přes které se následně zákazník dostane k podrobnějšímu rezervačnímu formuláři. Tento formulář se otevře ve vyskakovacím okně, přesto ale udržuje zákazníka na vašich stránkách, kam je také po vytvoření online rezervace opět přesměrován.

Tlačítko si můžete přizpůsobit dle svého vkusu tak, aby zapadlo do vizuálu vašeho webu. Kromě textové výzvy k rezervaci si můžete vybrat také barvu, typ zaměření a například zvolit možnost předvýběru provozovny nebo služeb na odkaze. To může být praktické, pokud využíváte rezervační systém pro salony, fitness a další služby, které vaši zákazníci mohou využít na více pobočkách.

Rezervační formulář pod odkazem

Pokud využíváte k propagaci vašich služeb sociální sítě, případně e-mailové rozesílky, můžete rezervační formulář přidat do obsahu vašeho sdělení formou odkazu. Rezervaci pak klient vyplní po kliknutí na nově otevřené stránce v prohlížeči.

Rezervační kalendář přes iframe

Chcete, aby se vám rezervace přehledně zobrazovaly přímo na webové stránce? Potom si na web můžete vložit obsah celého rezervačního formuláře. Tato varianta nabízí například zobrazení aktuálního hodinového obsazení sportoviště nebo masérského salonu v průběhu dne či celého týdne. Zákazníci si tak dokáží lépe vizualizovat a naplánovat rozložení vašeho i svého času a díky tomu snížíte riziko odřeknutých rezervací a nevyužité kapacity. Při vkládání na web však musíte dohlédnout na to, aby se kalendář a rezervace na různě velkých displejích a mobilních zařízeních zobrazovaly správně.

Reservanto API nebo řešení na míru?

Rádi byste si rezervace ještě více stylizovali pro potřeby vašeho webu? Pro takové účely pro vás v Reservantu připravili API rozhraní, díky kterému můžete svůj účet ovládat vzdáleně nebo si propojit Reservanto s vlastními nástroji či aplikacemi třetích stran.

Implementací rezervačního systému přímo do vašich webových stránek zákazníkům umožníte rychle rezervovat vaše služby online a z pohodlí domova. Vyzkoušejte si český online rezervační systém na první 3 týdny zdarma, abyste mohli vy i vaši zákazníci poznat výhody Reservanta v běžném provozu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz