Jestliže chcete čistit dětské lahve opravdu správně, tak nikdy nepoužívejte klasické saponáty ani nedávejte lahve do myčky. K čištění i mytí dětských lahví je potřeba používat jemné prostředky, protože děti jsou mnohem více citlivé. Dětská lahev by se však měla mýt opravdu důkladně, aby se na druhou stranu zase k dětem nedostávala zbytečná nečistota a bakterie.
Jak čistit dětské lahve
Pokud budete čistit dětské lahve, tak je potřeba je nejprve správně vymýt pomocí čisté teplé vody a správného saponátu, který je vhodný pro použití pro děti.
Speciální saponát, který je vhodný na mytí dětských lahví, většinou seženete v drogeriích nebo v supermarketu v oddělení, kde prodávají dětskou výživu a potřeby.
Tento speciální saponát má jiné složení než klasické saponáty. Je šetrný k dětskému organismu a není tak agresivní jako klasické saponáty, které se používají na nádobí.
Pokud však zrovna nemáte jinou možnost, tak jednorázové použití běžného saponátu jednou za čas zcela určitě neuškodí.
Sterilizace dětských lahví
Dětské lahve je tedy potřeba pořádně vypláchnout, vymýt saponátem a potom zase pořádně vypláchnout vodou. Jakmile bude saponát dokonale opláchnutý, tak je ideální lahev ještě i s jeho vrchní částí vložit do sterilizátoru.
Sterilizátor si můžete pořídit levně do mikrovlnky, kdy do něj vložíte věci, přilijete pitnou vodu a zapnete v mikrovlnce. Díky rozehřátí ve sterilizátoru vznikne pára, která dokáže vysterilizovat věci vložené do sterilizátoru.
Na co nezapomínat?
Pokud chcete mít dětské láhve čisté, tak by od sterilizace nemělo uběhnout více jak zhruba dvanáct hodin. Jakmile vám lahvička vyschne, tak ji zavřete a přes pítko dejte ochranu.
Je potřeba prostě lahev uzavřít tak, aby do ní nevnikla žádná nečistota. Není dobré uzavírat lahev, ještě když je mokrá.
Pořádné mytí a sterilizování lahví je nejvíce důležité u nejmenších dětí, které jsou náchylné a nemají ještě pořádně vybudovanou obranyschopnost proti všem bakteriím.