Fitness náramek či chytré hodinky? Jsou podobné, ale přesto jiné

fitness náramek
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Moderní technologie zasahují také do oblasti sportu. Fitness náramek nebo chytré hodinky pomáhají měřit sportovní výkony a přispívají ke zlepšování kondičky. Jedná se o dost podobné produkty, které se přesto v lecčem liší. Jaký je tedy hlavní rozdíl mezi fitness náramkem a chytrými hodinkami? A podle čeho si vlastně vybírat?

Chytré sportovní příslušenství

Když se podíváte na běžce, určitě mu nebude chybět na zápěstí některé z chytrých věciček, které jsou mezi sportovci ve velké oblibě. Měří totiž nejen počet ušlých kroků, uběhnutou vzdálenost nebo tepovou frekvenci, dokážou také komunikovat s mobilem a vlastně ho i nahradit.

Sportovní nadšenec ho tak může s klidem nechat doma a do terénu vyběhnout jen s hodinkami nebo náramkem. Pojďme si však vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

Chytré hodinky pro sportovce

Chytré hodinky mohou být elegantním doplňkem do kanceláře, dokážou však toho mnohem více. Jejich pořizovací cena je vyšší než u fitness náramku, který umějí snadno zastoupit.

Pokud mají v sobě zabudovaný GPS modul, pak jsou praktickým pomocníkem při orientaci v terénu. Běžně po spárování s mobilním telefonem ukazují notifikaci na příchozí zprávy, e-maily a hovory. Některé modely umožňují také bezkontaktní platby a mají přednastavených několik sportovních režimů.

Jsou-li vybavené silikonovým řemínkem, více se hodí pro sport než modely s koženým či kovovým řemínkem. Pro chytré hodinky se spoustou funkcí se většinou rozhodne vrcholový sportovec, který potřebuje podrobně monitorovat svoji fyzickou aktivitu.

A pro jakou značku chytrých hodinek se rozhodnout? Na trhu patří k nejprodávanějším chytré hodinky od Apple Watch, Garmin, Amazfit.

Rozdíl mezi fitness náramkem a chytrými hodinkami

Naproti tomu existují fitness náramky. I když mohou v sobě mít také nastavené sportovní funkce, nejčastěji fungují jako krokoměr a sledují spotřebu kalorií nebo průběh spánku. Většinou mají lehčí konstrukci, takže jsou příjemnější pro nošení.

Některé dražší modely po propojení s chytrým mobilem pomocí Bluetooth nabízejí notifikace na příchozí e-maily či SMS a hovoru, mohou mít v sobě také GPS modul, případně předpovídat počasí.

Jejich výhodou je, že i nejlevnější fitness náramky dovedou ke sportu toho, kdo se dříve nerad pohyboval. Počítání kroků je totiž poměrně návykové.

Mezi nejoblíbenější značky fitness náramků poté patří Xiaomi, Huawei, Polar, Garmin.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz