Vedle klasických papírových výtisků čtou Češi i takové, kde hlavní roli hraje čtečka knih. Čtení knih totiž stále patří mezi oblíbené odpočinkové aktivity, kterým se Češi ve svém volnu věnují. Je to pohodlné, praktické a moderní. Jak si vybrat čtečku?
Knížky kamkoli s sebou
Milovníci čtení velmi často zápasí s tím, že se jim pomalu, ale jistě nedostává místa pro uložení nakoupených knih. Někteří tento problém řeší rázně a pořídí si čtečku, do které je možné nahrát až tisíce elektronických knih.
Je to vysoké číslo, jež se vejde do poměrně malého přístroje, který je skladný a je možné si ho kamkoliv vzít s sebou. Vejde se do kabelky a lehce ho sbalíte i na dovolenou.
Čtečka knih nabízí zejména možnost změnit velikosti písma, podsvícení nebo vyhledávání v textu knihy, případně i připojení na internet.
Amazon Kindle a Pocket Book
Při výběru čtečky e-knih byste si měli umět odpovědět na to, jaký typ knížek budete číst nejčastěji. Budou to bohatě ilustrované knihy, nebo spíše jen text? Budete čítat často, nebo jenom občas? Podle odpovědí si pak můžete vybrat vhodný výrobek.
Na čtení beletrie jsou nejvhodnější klasické čtečky knihy s displejem e-ink, a to značek Amazon Kindle, ONYX, C-Tech nebo PocketBook. Neunavují zrak a mají velkou kapacitu, takže pojmou opravdu hodně e-knih.
Rozdíly mezi čtečkami
Na výběr jsou modely s podsvícením, i bez něho s různou velikostí displeje. Disponují také dlouhou výdrží baterie na jedno nabití, a to až jeden měsíc bez nabití za běžného provozu.
Rozdíl mezi jednotlivými typy je zejména ve velikosti vnitřní paměti (8, 16, 32, 64 GB), kterou lze rozšířit ještě použitím kartami micro SD nebo micro SDHC. Některé čtečky mají navíc i Bluetooth. A ty nejdražší typy nabízejí také psaní vlastních poznámek, skener otisků prstů, rychlé nabíjení.