Co na bodnutí komárem, aby to nesvědilo? Nedělejte běžnou chybu

bodnuti komarem
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Co na bodnutí komárem, pokud nechcete mít na těle svědivé červené fleky? Většina lidí si komáří štípanec začne okamžitě škrábat, ale to je vyloženě špatně. Nikdy se stejně nedoškrábete do lepšího stavu, ve většině případů to začne svědět ještě víc, nebo to začne rovnou krvácet. Pojďme si tedy říct, jak správně postupovat při komářím bodnutí.

Co na bodnutí komárem?

Pokud jste si někde na těle našli bodnutí od komára, tak ihned po jeho odhalení vytáhněte sůl a hadřík. V případě, že bodnutí komára objevíte později a už máte toto místo nateklé a trochu rozškrábané, tak může pomoci obyčejná cibule.

Sůl a hadřík

Hadřík jen zlehka navlhčete, aby dokázal na sebe navázat co nejvíce soli a přiložte na bodnuté místo. Hadřík tam přidržte po dobu 30 minut.

Uvidíte, jak se začne postižené místo ztrácet a hlavně se z něj nestane klasický červený flek, který nehorázně svědí.

Cibule na bodnutí

Cibuli nemusíte loupat, stačí ji rozkrojit a nakrojenou stranou přiložit na postižené místo. Obvazem upevněte cibuli tak, aby z postiženého místa nespadla.

Podobně jako cibule slouží na otok po bodnutí komárem i rozkrojený brambor.

Postižené místo můžete i chladit

Pokud by bolest po použití cibule nebo brambor neustoupila, tak můžete zkuste postižené místo chladit. Nebojte se použít led nebo i studenou vodu z kohoutku. Chlazením může odeznít nepříjemné svědění bodnutého místa.

Existují i babské rady, že pokud nemáte po ruce zrovna vůbec nic a jste daleko od domu nebo civilizace, tak můžete postižené místo naslinit. To by mělo svědění minimálně zmírnit. Svědění může také zmírnit i zubní pasta nebo dětský pudr.

Ideální je používat repelent

Pokud se chcete bodnutí komárem nebo celkově hmyzem vyhnout, tak je dobré používat repelent. Ten hmyzu smrdí a přirozeně ho odpuzuje.

Udělat si můžete i přírodní bylinkový repelent.

Přírodní repelent na komáry

Přírodní repelent obsahuje lžičku levandule, lžičku pelyňku, lžičku kořene puškvorce, lžičku tymiánu a 300 ml lihu. Vše smícháte a zalijete lihem. To celé necháte dva týdny louhovat.

Každý den je potřeba tento nálev protřepat nebo jinak zamíchat. Po 14 dnech přecedíte a máte vyrobený domácí repelent.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz