Co by měla obsahovat základní výbavička pro miminko?

výbavička pro miminko
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Výbavička pro miminko je důležitou součástí zařizování nastávajících maminek, ale někdy také tatínků. Na co by se nemělo při jejím pořizování zapomenout? A co na druhou stranu může počkat?

Základní výbavička pro miminko

Pojďme se spolu podívat, co všechno by taková výbavička pro miminko měla obsahovat. Základní věci, které napadnou každého, jsou kočárek, postýlka, nějaký ten základní dudlík a pár plen. Ale co dál?  Aby doma při příchodu z porodnice nic nechybělo?

Veškeré situace se s nastávající maminkou snažte řešit hlavně v klidu. Každá žena si v těhotenství prochází velkou hormonální zátěží, která by mohla vyvolávat i jinak zcela nedůvodnou hádku mezi partnery.

Základní výbavička pro dítě by tedy bezpodmínečně měla obsahovat kočárek. Někdy je lepší si kočárek vybírat osobně, než se dívat na internetu. Na internetových obchodech si můžete udělat rámcovou představu, jak by měl kočárek vypadat. Potom je jistě lepší navštívit obchod, kde kočárky prodávají.

Co dál by měla výbavička pro miminko obsahovat?

Pokud máte vybraný kočárek, tak máte tak trochu napůl vyhráno. Další důležitá věc pro miminko je výběr správné postýlky, kterou si už docela bez problémů můžete vybírat přes internetové obchody. Základní postýlky dnes pořídíte cca od tisíce korun bez matrace.

Postýlku si vždy vybírejte podle svých prostorových možností. Některé postýlky nabízí rovnou i přebalovací pult nebo úložné prostory, kterých při miminku není nikdy dost. Nezapomínejte na objednání i matrace do postýlky, a minimálně několik sad prostěradel, které budou pasovat přímo na matraci, kterou objednáváte.

Výbavička pro dítě, kterou budete mít doma před odjezdem do porodnice, by také měla obsahovat monitor dechu, který hlídá dítě celou dobu jeho spánku. V případě komplikací ihned rodiče upozorní.

Doplňková výbava pro miminko

Výbavička může před příjezdem z porodnice obsahovat již také plenky, elektronickou chůvičku, různé oblečky, pyžámko, dudlíky, přebalovací podložky.

Věřte tomu, že to co doopravdy k miminku potřebujete, budete zjišťovat postupem času. Základní výbavička pro miminko bude v prvních pár dnech úplně stačit, a zbytek si postupně dokoupíte.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz