Alobal dokáže víc, než jste si mysleli. Skvělé tipy, jak ho využít!

jak vyuzit alobal
Zdroj: Pixabay
Autor: Petr Karásek

Alobal bychom naši snad v každé kuchyni. Je skvělým pomocníkem při pečení nebo balení potravin. Rozhodně tu však jeho možnosti nekončí a přesvědčíme vás, že obyčejný alobal tohoto dokáže víc, než jste si mysleli.

Stříbrné šperky budou opět jako nové

Alobal je skvělým pomocníkem při péči o stříbrné šperky. Misku vyložte alobalem a nalijte do něj 50 ml teplé vody. Přidejte lžičku soli a stříbrné šperky nechte v tomto roztoku na noc. Abyste zvýšili skvělý účinek, přidejte do vody ještě několik kousků alobalu. Ráno budou vaše šperky zářit jako nové!

Pomůže při sušení

Každý, kdo používá při sušení prádla sušičku, určitě zná problém se statickou elektřinou, která se drží ve vláknech vysušeného prádla. Abyste tomuto problému předešli, vhoďte do sušičky kus zmačkaného alobalu spolu s prádlem, které chcete vysušit. Je to skvělý a ekologický způsob, jak se problému se statickou elektřinou zbavit rychle a jednoduše.

Máte pochromované spotřebiče?

V tom případě určitě řešit i způsob, jak se o tyto části spotřebičů správně postarat. Nepotřebujete na to drahé čistící prostředky z obchodu, ale jen obyčejný alobal. S kouskem alobalu vyleštěte pochromované části spotřebičů, nebo baterie. Alobal vrátí lesk a dokonce se popere is rzí.

Pomůže při žehlení

Díky alobalu můžete prádlo vyžehlit dvakrát rychleji. Ptáte se jak? Stačí, když pod potah žehlícího prkna vložíte alobal. Při žehlení se alobal pod látkou zahřeje a oblečení se vyrovná i z druhé strany. Namísto žehlení z obou stran tak stačí projít po oblečení jen z jedné strany.

Místo nálevky

Pokud potřebujete nalít tekutinu do nádoby s úzkým hrdlem a nemáte po ruce trychtýř, sáhněte po alobalu. List alobalu několikrát přeložte a následně z něj vyformujte kornoutek, přes který pohodlně nalijte tekutinu tam, kam potřebujete.

Pomůže ušetřit

Ušetřit a udržet teplo tam, kde má být – ve vašem bytě. Pokud máte v bytě radiátor, musíte počítat s tím, že stejně jako vyhřívá váš byt, ohřívá i stěnu za sebou a teplo vám tak zbytečně uniká tam, kde ho vůbec netřeba. Abyste tomu zabránili potřebujete jen alobal a lepenku. Pripevnte silnější vrstvu alobalu na lepenku lesklou stranou ven. Vložte za radiátor a teplo, které by jinak zbytečně ohřívali stěnu se odrazí vrátí zpět do prostoru vašeho bytu.

Naostří nůžky

Alobal vám pomůže rychle a jednoduše naostřit nůžky. Stačí, když ho přeložíte na několik vrstev a jednoduše začnete stříhat. Stačí 7-8 x zastřihnout a nůžky budou opět ostré.

Nábytek přemístíte s lehkostí

Pokud potřebujete přesunout větší kusy nábytku, můžete je jednoduše klouzat po hladké podlaze pomocí alobalu. Podložte pod nohy nábytku alobal matnou stranou dolů – ta je ve skutečnosti klzkejšia jako lesklá strana. Nábytek pak jednoduše přemístíte tam, kam potřebujete.

Upevní uvolněné baterie

Stačí, aby vám dálkový ovladač několikrát spadl na zem a může se snadno stát, že baterie již nebude pevně držet na svém místě. Vyřešíte to prostě s alobalem. Vyskládejte z něj malou podložku, vložte ji mezi baterii a pružinku. Protože je alobal vodivý, funkčnost baterie nijak neovlivní.

Pomůže vyčistit krb

Chcete krb udržet čistý bez zdlouhavého čištění, během kterého se popel dostane do celého bytu, použijte alobal. Hrubší vrstvu alobalu přeložte na spodní část krbu pod dřevěný rošt a když druhý den budete potřebovat krb vyčistit, alobal spolu s vychladlým popelem jednoduše srolujte a vyhoďte.

Nemáte po ruce drátěnku?

Potřebujete vydrhnout připálený hrnec nebo pánev a nemáte po ruce drátěnku? Pomůže vám alobal. Jednoduše ho zmačkejte a vydrhněte ním připálené místa.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz